BAKAN SELÇUK'TAN LGS İÇİN AÇIKLAMA


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.Bakan Selçuk Açıklamada; LGS soru kitapçıklarının sınav sonrası verilmeyeceğini belirtti. Soru Kitapçıkları 22 Haziran'da dağıtılacak.
BAKAN SELÇUK'TAN LGS  İÇİN  AÇIKLAMA

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bakan Ziya Selçuk, 20 Haziran'da gerçekleşecek olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı kapsamında yapılacak  olan merkezi sınav ile ilgili olarak 2 önemli kararın alındığını belirtti. Bakan Selçuk açıklamada, "Sınavdan sonra sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak bir kargaşaya meydan vermemek adına soru kitapçıklarını sınav sonrasında dağıtmayacağız. Soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanılacak" dedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada; LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavın covid19 süreci kapasamında sağlıklı olarak gerçekleştirilebilmesi adına iki yeni önlemin daha devreye alınmasına karar verildi. Açıklamaya göre; geçen yıllarda sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilere dağıtılan soru kitapçıkları, bu yıl yaşanan Covid19 salgınından dolayı, olası yoğunluğun önüne geçilmesi adına 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren soru kitapçığını talep eden öğrencilere dağıtılacak. İkinci önlem olarak ise, sınav salonlarında soru kitapçığı ve cevap anahtarları dağıtılırken sınav görevlileri tarafından cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak. 

BAKAN SELÇUK,"SÜRECİ YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ"

Açıklamada değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemin alındığına vurgu yaptı.

Bakan Selçuk, sınav yapılacak tüm okul binalarının temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Daha önce duyurduğumuz gibi sınav günü okul girişlerinde öğrencilerimizin ellerini dezenfekte edecek ve ücretsiz maske dağıtacağız. Şimdi sınav süreci ile ilgili iki önlemi daha hayata geçirme kararı aldık. Buna göre sınavdan sonra sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak bir kargaşaya meydan vermemek için soru kitapçıklarını sınav sonrasında dağıtmayacağız. Velilerimiz isterse 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren çocuklarının soru kitapçıklarını okullardan alabilirler. Ayrıca, sınav evraklarına sınav görevlilerinin elle temasını önlemek için soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak. Arkadaşlarımız süreci tekrar tekrar gözden geçiriyorlar. İhtiyaç duyulan başka bir önlem olursa hemen kararını alıp, kamuoyu ile paylaşacağız. Tüm ailelerimiz ve çocuklarımız müsterih olsunlar. Bakanlığımızın tüm birimleri süreci yakinen takip ediyorlar." dedi.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar