Dilek Hemşire Son Yolculuğuna Uğurlandı


Covid-19 Salgının hız kestiği normelleşme sürecine girdiğimiz bugünlerde, koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Koronavirüse karşı 11 Nisan'dan bu güne yaşam savaşını sürdüren, hamile olduğu için hastalığından dolayı bebeği sezeryanla alınan ve malasef dün yaşam savaşını kaybederek aramızdan ayrılan hemşire Dilek Akçabelen için görev yaptığı Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tören düzenlendi.
Dilek Hemşire Son Yolculuğuna Uğurlandı

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Dilek hemşirenin cenazesi, tören için cenaze aracıyla hastane bahçesine getirildi. Annesi Ünzile, babası Kemal ve kardeşi Mertcan Çetin'in yanı sıra bir çok  iş arkadaşlarının da katıldığı törende Akçabelen için dualar edildi. Dilek hemşirenin 5 sene yoğun bakım 5 senede ameliyat hemşireliği görevinde bulunduğu Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi 'nde hem iş arkadaşları hem de hastaları tarafın çok sevilen bir hemşire olduğu belirtildi. 

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, "Dilek Hemşire çok uzun bir mücadele verdi. Malesef Covid-19'a yenildi.Keşke yeni doğan oğlunu daha çok zamanlanla görebilseydi.Allah rahmet etsin.Sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Sefaköy Gültepe Mahallesi Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kayabaşı Mezarlığı'na defnedilen Dilek Hemşire son yolculuğuna uğurlandı. 

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar