22 kişinin testi pozitif çıktı


Rize'de ki çay üreticileri ve işçilerine yönelik yapılan covid-19 testleri tamamlandı. 2 etapta halinde olarak 11 bin 37 testin yapıldığını açıklayan Vali Kemal Çeber, "22 pozitif vakamız var. Bu vatandaşlarımızla temas kurduğu düşünülen 202 kişi de karantina altında bulunuyor" dedi.
22 kişinin testi pozitif çıktı

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Türkiye’de hiç bir veri göstermeden alanda tarama çalışmasının ilk kez Rize’de yapıldığını ifade eden Vali Kemal Çeber, bu uygulamanın çay üreticileri ve özellikle dışarıdan gelen işçiler için yapıldığını dile getirdi.

Çay sezenonun açılması ile birlikte yaklaşık olarak 40 bin kişinin Rize'ye geldiğini belirten Vali Çeber, "Bundan sonra gelişlerin duracağını düşünüyoruz. Zira sezonun sonu geldi. Rize’ye gelen herkes, kent girişlerinde sağlık kontrollerinden geçirildiğini belirtti

22 POZİTİF VAKA VAR

Kente çay toplamak için gelen işçi ailelerinden bir kişiye  sağlık ekiplerinin koronavirüs testi yaptığını belirten Vali Kemal Çeber, “Bir hafta içinde 110 ekibimiz 11 bin 37 numune aldı. Bugün bütün test sonuçlarımız geldi. Buna göre toplam 22 pozitif vakamız var. 22 kişi hastane tedavi altında bulunuyor. Bu kişilerin temasta olduğu karantinaya aldığımız 202 kişi daha var. Karantinada olan vatandaşların evde takipleri ve testleri yapılıyor. Onlardan şuana kadar pozitif çıkan olmadı. Takibimiz alanda da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar