Bisiklete Olan Talep Arttı, Kredi Paketine Girdi


Covid19 Süreci ile beraber yaşanan ekonomik sorun için Hükümet ekonomide ve sosyal yaşam anlamında piyasayı canlandırmak için büyük bir kredi paketi açıkladı. Salgın ile beraber yaşanan toplu taşıma araçlarında artan virüs riskine bağlı olarak bisiklete olan talep hızla arttırmıştı. Bugün itibariyle hükümetin açıkladığı kredi paketinde bisiklet alımına verilen kredi desteği de bu anlamda dikkat çekti. Sosyal hayatı destek paketi kapsamında bulunan Bisiklet Kredisi Paketine göre asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı 6 ay geri ödemesiz azami 60 ay vade, aylık %0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunuyor.
Bisiklete Olan Talep Arttı, Kredi Paketine Girdi

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Covid19 salgını sonrası 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci kapsamında çalışmalar devam ederken Kamu bankaları dev bir kredi paketi açıkladı. Buna göre konuttan tatil paketine ve sıfır veya 2. el otomobil alımlarında uygun kredi imkanları sunacak.

COVİD19'A EN UYGUN ULAŞIM ARACI, BİSİKLET OLDU

Dev pakette en dikkat çeken detay bisiklet alım kredisi oldu. Covid19 salgın sürecinin beraberinde getirdiği  sosyal mesafe kuralı, toplu taşımada yaşanan yoğunluktan kaynaklı artan risk sebebi nedeniyle sosyal mesafeye en uygun ulaşım aracı olan bisiklete talepler hız gösteriyor. Hem çevre sağlığı hem kişisel sağlık hem de uygunluk kapsamında diğer ulaşım araçlarına göre bisiklet, diğer ulaşım araçlarına göre bir adım önde duruyor.  

Bisiklet almak isteyen bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun finansman şartlarının sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya, beyaz eşya,elektronik, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, , çeyiz, ev tekstil ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacıyla yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılarak, asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay geri ödemesiz azami 60 ay vade olmak üzere, aylık %0,55 faiz oranı ile finansman imkanı fırsatı sunulacak.

Bisiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Bayram Akgül TRT Haber’e yaptığı açıklamada “6 ayı ertelemeli 5 yıla kadar uzayan vade seçenekleriyle yerli malı bisiklete büyük destek sağlayacak. Bu destekle beraber bizim de yeni olarak piyasaya sunduğumuz elektrikli bisikletler var. Bunun da en yakın zamanda ulaşıma entegre olacağını düşünüyoruz” dedi.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar